מצא מומחה לייעוץ אונליין

איך לצאת מהמינוס?

אף אחד לא מתכנן להיכנס למינוס, זה פשוט קורה. זה מתחיל מאוברדראפט קטן וזניח, משהו שמשכורת אמורה לכסות, וכשהוא לא מתאזן חורגים או לוקחים הלוואה קטנה והגיונית, ואז עוד הלוואה קטנה, שגם אותה צריך להחזיר, וככל שלווים ככה שוקעים, וקשה לעצור ולנהל את זה. אבל יש רגע לפני, חלון הזדמנויות לצאת מזה: פגישת ייעוץ אישית עם מומחים לכלכלת המשפחה תעזור לכם לגשר על המינוס ולצאת לדרך חדשה ומחושבת.

על פי נתוני הלמ"ס וסקרים נוספים, 40-60% מהציבור בישראל נמצאים במינוס, כאשר 70% מהם כלל לא מודעים לריבית שהם משלמים על המינוס, מתוך רתיעה והכחשה. בטווח הארוך, משיכת יתר מובילה לפגיעה קשה באיכות החיים, למתחים וערעור מערכת היחסים המשפחתית.

אז מה עושים?

יש דרכים רבות לצמצם את המינוס, אבל חשוב לציין: העצות שתקראו כאן לא מתאימות לכל אחד. בסופו של דבר כל משפחה צריכה פתרון שתפור למידותיה. הנה כמה פעולות פשוטות שכדאי להתחיל מהן:

  • רשמו הכל: לתעד כל הוצאה בעזרת קובץ אקסל, אפליקציה (יש הרבה כאלה), או אפילו דף ועט. בדקו האם סכומי הכסף שאתם מוציאים משקפים את ההעדפות והערכים המשפחתיים. רמז – הם אף פעם לא משקפים.
  • הימנעו מקניית יתר: במבט מהיר על המקרר, המזווה, ארונות הבגדים והתכשיטים תמצאו המון פריטים שלא תשתמשו בהם לעולם. כדאי להתחיל מקניה לפי רשימה.
  • בדקו הוצאות מורכבות: אל תירתעו מבדיקת הוצאות מורכבות כמו ביטוח, קרנות פנסיה/השתלמות וכד' ואפילו מנויים לשירותים שונים.

אל תהססו לפנות לייעוץ מקצועי, גם אם זו הפעם הראשונה שנכנסתם למינוס. ייעוץ עם מומחה יעזור לכם לצמצם או לעצור הוצאות, כדי שלא תיקלעו למעגל המייאש של אוברדראפט נצחי.

המומחים של Experts לייעוץ כלכלי ויציאה ממינוס:

יואל קופלנד

יואל קופלנד

יועץ לכלכלת המשפחה ולעסקים
יועץ פיננסי בעל ותק של מעל 15 שנה וניסיון רב בסיוע למאות משפחות ועסקים בתחום הפיננסי ובהתנהלות כלכלית נכונה.

שרון גרעין טל

ד"ר שרון גרעין-טל

ייעוץ פיננסי מתקדם ליחידים, זוגות ומשפחות
מרצה בכירה וחוקרת בתחומי המימון והפיננסים. בעלים ומייסדת של "גרעין - ייעוץ פיננסי מתקדם" המתמקדת בהשכלה ובהכוונה פיננסית.

עמיחי מרקס

עמיחי מרקס

יועץ לכלכלת המשפחה
מרצה ויועץ לכלכלת המשפחה ויועץ משכנתאות. 10 שנים של עזרה למשפחות, יחידים ועסקים קטנים להצלחה כלכלית.

אופירה קוזניץ

אופירה קוזניץ

רו״ח ויועצת פיננסית
ייעוץ כלכלי לעסקים, ייעוץ לכלכלת המשפחה, ייעוץ לפני פרישה וייעוץ בפתיחת עסק אצל יחיד, שותפות וחברה.

כל המומחים לייעוץ כלכלי למשפחה >>

ייעוץ אונליין למשפחה

הוצאות חריגות ויציאה ממינוס חד-פעמי

אם המינוס איננו הרגל שבשגרה, אלא נוצר כתוצאה מהוצאה חריגה ובלתי צפויה, עליכם למצוא פתרון נקודתי עבור המינוס שנוצר. בדקו האם ביכולתכם לצמצם בהוצאות שאינן הכרחיות, גם אם באופן זמני בלבד.

אם אתם יודעים שאתם צפויים להכניס כסף בקרוב, דברו עם הבנקאי והגיעו להסדר זמני.

בכל מקרה, כדאי לנהל תקציב ולעקוב אחר ההוצאות כדי לוודא שהמינוס החד-פעמי לא יהפוך לקבוע. ייעוץ וליווי מקצועי יעזרו לכם ליישם תוכנית כלכלית ותקציב נכון.

וכמובן – הגדלת הכנסות

צמצום הוצאות מוגבל והידוק יתר פוגע בשמחת החיים. להגדלת הכנסות יש תמיד פוטנציאל גדול יותר. בדקו האם אתם ממצים את פוטנציאל ההשתכרות שלכם, האם כדאי לרכוש ידע ומיומנות שישפרו גם את ההנאה וגם את השכר, ואל תקחו שום דבר כמובן מאליו. מומחה כלכלי יסייע לכם בחשיבה פתוחה ויצירתית גם בנושא ההכנסות.

אתם לא לבד: לצאת מהמינוס עם ליווי מקצועי של מומחה

בפגישת הייעוץ נתחיל מאפיון הצרכים שלכם והמטרה אל מול המצב הנוכחי, נאפיין את הבעיה ואת מקור הבעיה, ונעריך את הפער בין המצוי לרצוי.

המומחה יסתייע בכל המידע שניתן לאסוף כדי להבין את המצב הנוכחי לעומק, ויבחן וידייק יחד איתכם גם את המטרות. לכן, חשוב שתכינו מראש את ״שיעורי הבית״ שלכם: אספו לקראת הפגישה את כל החומר הרלוונטי שיעיד על הוצאותיכם ומצבכם הכלכלי, וכל מסמך שעשוי להעיד על הכנסותיכם. בשלב הזה התמונה תתבהר, והמומחה שאיתו תיפגשו יוכל להציע לכם כמה דרכים שיובילו אתכם למטרה.

זו רק תחילת הדרך אבל כבר אפשר לדמיין את סופה. ואם אפשר לדמיין, אפשר ליישם.

נקלעתם למינוס שקשה לצאת ממנו? חשבון הבנק יצא מאיזון בגלל הוצאה חריגה? קבעו ייעוץ אונליין עם מומחה, ואל תתנו למינוס לדרדר אתכם: הפכו אותו להזדמנות לצמיחה והתפתחות.

כל המומחים לייעוץ כלכלי למשפחה מחכים לכם כאן >>